Лікарі, медсестри, фельдшери в Україні нині на вагу золота

likari

Так, масовий відтік кадрів сьогодні за кордон триває по всій країні. Лікарі, медсестри, фельдшери в Україні нині на вагу золота.

Кадровий дефіцит медиків становить приблизно 6,5 тисяч працівників.

“Це просто біда. У глибинці на сьогодні не вистачає медсестер для того, щоб закрити цілодобові пости по реанімації, по хірургічних службах та іншому”, – зауважив експерт в галузі охорони здоров’я Костянтин Надутий.

Основна причина полягає у низькій заробітній платі, яка становить трохи більше мінімальної. Ставка медсестри – півтори тисячі гривень, лікаря-початківця – 1 тис. 800 грн, а лікаря зі стажем – дві з половиною тисячі. З надбавками і преміями сума становить близько чотирьох тисяч.

“Більшість працюючих медиків – це люди пенсійного віку, молодь не хоче йти працювати на ті мізерні заробітні плати”, – зазначив Олег Панасенко.

Щоб прогодувати себе, лікарі беруть дві ставки, переважно, в різних клініках. А ось молоде покоління медиків з легкістю змінює українські білі халати на комфортну закордонну уніформу.

“Який сенс залишатися в цій країні на 2 тисячі гривень, якщо ви можете виїхати на 60-70 тисяч гривень”, – відзначив завідувач відділенням пухлини стравоходу і шлунка Юрій Кондрацький.

Правда України


         New customers get 15% off with SAVE15 promo code

ваші коментарі: