Нова Білоруська АЕС відновила роботу після вибуху трансформатора

Білоруська атомна електростанція, офіційно відкрита раніше цього місяця, відновила роботу після того, як призупиняла виробництво електроенергії через аварію.

Всього через кілька днів після урочистого відкриття, 8 листопада, єдина атомна електростанція Білорусі зупинила виробництво електроенергії після вибуху трансформатора напруги.

Міністерство енергетики країни 19 листопада повідомило, що АЕС в Островці знову підключили до мережі, а реактор її першого енергоблоку працює на 40% від потужності.

Олександр Лукашенко 7 листопада офіційно відкрив першу атомну електростанцію в Білорусі – Білоруську АЕС. За чотири дні до цього вона почала подавати електрику в енергетичну систему.

Електростанція будувалася за російським проєктом і на російський кредит від 2011 року в Гродненській області, за 22 кілометри від кордону з Литвою. Вийти на повну потужність перший енергоблок повинен у першому кварталі 2021 року.

Лукашенко назвав запуск «історичною подією», заявивши, що «країна стає ядерною державою».

Передбачається, що після будівництва другого блоку електростанція буде генерувати 18 мільярдів кіловат-годин електроенергії в рік, що становить близько половини всієї споживаної країною електрики.

Будівництво електростанції викликало різку критику екологічних активістів, велика частина території країни заражена радіоактивними викидами після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Проти будівництва також виступала Литва, електростанція розташована приблизно за 50 кілометрів від столиці країни Вільнюса.

Країни Балтії у вересні домовилися зупинити купівлю білоруської електроенергії після запуску АЕС. У Мінську наполягають, що станція в Островці повністю безпечна і відповідає міжнародним нормам.

NEW              

ваші коментарі: